Doporučujeme

Matthew Dicks: Paměti imaginárního kamaráda

Maxovi je 8 let a je autista. Když se Max dostane do svízelné situace, volá na pomoc Buda. Budo je skvělý přítel, který mu se vším pomáhá, radí mu a povídá si s ním. Je jediný, kdo může Maxovi pomoci, když ho unesou. Problém je, že je jen imaginární....

 

Arno Geiger: Starý král ve vyhnanství

Autor píše o svém otci, kterého postihla Alzheimerova choroba. Syn začíná svého otce znovu poznávat, vypráví o jeho minulosti a přítomnosti. V tom "starém králi", který se na sklonku života ocitl ve světě, kterému vůbec nerozumí, znovu objevuje šarm, sebevědomí a důstojnost.

 

Eric Kahn Gale - Deník třídního otloukánka, aneb, Jak jsem zvítězil nad šikanou

Erik byl do šesté třídy normální, průměrný kluk, ale z nějakého nevysvětlitelného důvodu z něj parta tří kluků udělala Pošuka.  Když už se zdá, že je Erik navždy odsouzen k tomu být vyvrhelem třídy, dozví se o Knize šikany – tajemném průvodci, který učí Jak dělat potíže, aniž by ses do nich sám namočil; jak řídit školu a být Někdo. A taky, jak vybrat Pošuka – jedince, jenž se stane tím nejtrapnějším z nejtrapnějších. Nyní nastává čas Knihu šikany získat a zastavit tak šikanování všech ostatních, kteří by po Erikovi mohli přijít na řadu.

 

Petra Braunová - Kuba nechce spát

Kuba je malý školák, kterého škola docela baví. Ovšem teď se s ním něco děje. Kdysi tolik aktivní Kuba by přes den nyní pořád jen spal a spal. I maminka se už začíná bát, že mají v domácnosti upíra, který z něj vysává veškerou energii. Nikdo ovšem netuší, jakou má upír ve skutečnosti podobu. Kniha poutavě reaguje na dnešní problematiku závislosti dětí na počítačových hrách.

 

 Eva Kovalová - Proč vlk šišlal? 

Kniha nabízí krásných 18 pohádek, které varují děti, i jejich rodče, před špatnou hygienou jejich zoubků a zároveň vysvětluje, čemu všemu čištěním zoubků děti předejdou. Přečíst si tak děti mohou například pohádky Kamilka a vlk s bolavými zuby, Ferda mravenec a mléčný zub, Můj první zubní kartáček apod.Pohádkově zábavný, odborně sestavený návod, jak udržet zdravé zoubky dětí sestavila redakce časopisu StomaTeam, která se v oboru stomatologie specializuje. Autorkou pohádek je MUDr. Eva Kovalová, slovenská zubařka a zakladatelka projektu Zdravý úsměv.

Daniela Krolupperová - Sedmilhář Josífek

Příběh jako stvořený pro všechny děti s bujnou fantazií, které si rády vymýšlejí a netuší, jak jejich lhaní může dopadnout. Prvňáček Josífek je malý neposlucha, rád si vymýšlí a často i lže. A ne a ne se to odnaučit. Rodiče s ním mají velké trápení, a tak se rozhodnou, že s lhaním udělají rázný konec.


Morgan Mattson: Amy a Roger: Na cestě

Nevšední průvodce po Spojených státech amerických - taková je "road book" M. Mattsonové. Amyiina matka požádá svou dceru o přivezení auta z Kalifornie do Connecticutu. Jelikož její dcera po autonehodě neřídí, požádá syna své kamarádky, aby cestu odřídil. Sepíše pro ně podrobný itinerář, zarezervuje pokoje v hotelích, přidá kreditní kartu a věří, že se za 4 dny setká se svou dcerou. Ale Roger a Amy mají jiné plány. Kniha je doplněna o účtenky a fotografie z cesty, kterou podnikla sama autorka a nechybí ani playlisty písní, které  Amy s Rogerem během cesty poslouchali.

 

 

 

 

 

 

Krolupperová Daniela - Společenstvo klíčníků

Skvělá kniha od skvělé autorky, která se výborně hodí i na prázdniny a pro náctileté děti, které chcete připoutat ke čtení.. Příběh vypráví o Martinovi, Vojtovi a Gábině, kterým se z počátku nudně vypadajícího léta a prázdnin vyklube dobrodružství v podobě hledání klíčů a luštění důmyslných šifer. Na cestě za prastarým tajemstvím bude třeba překonat spoustu překážek, ale to, co nakonec zjistíte, vám vezme dech. 

Kontakt

Městská knihovna Havířov
Svornosti 86/2, budova G
736 01 Havířov-Město
IČO 00601250
č.ú.: 16636791/0100
info@knih-havirov.cz
identifikátor datové schránky:
42ugwzw
název datové schránky:
Městská knihovna Havířov

Kalendář akcí 2021

   Dnešní den   Celý měsíc

Děkujeme našim partnerům Projekt "Rekonstrukce části křídla G na knihovnu" byl spolufinancován z Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko
Programovali: SE-MO Data s.r.o.

Otevírací doba

Svornosti

Pondělí08.00-18.00
Úterý08.00-18.00
Středa13.00-18.00
Čtvrtek08.00-18.00
Pátek08.00-18.00
ostatní pobočky

Kontakt